virüs programı indir

Neden Comodo Free Antivirus Yazılımı?

Comodo Free Antivirus , BT güvenlik endüstrisinde en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı olmasını sağlayan etkileyici güvenlik özellikleri ile donatılmıştır . Bu yazılımı seçmek, PC'lerinizi virüslere, truva atlarına, solucanlara, casus yazılımlara, arka planlara, rootkit'lere, reklam yazılımlarına ve en tehlikeli sıfır gün tehditleri de dahil olmak üzere diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına karşı başarılı bir şekilde korumanıza yardımcı olur.

Güvenlik özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Varsayılan Reddetme Yaklaşımı - Comodo tarafından benimsenen ve tüm dosyaların kendilerine zararsız olduklarını kanıtlayana kadar varsayılan olarak sisteme girmesini engelleyen benzersiz yaklaşım.

  • Sınırlama - Bilgisayarlarınızın güvenliğini etkilemeden, zararsız olduklarını kanıtlayana kadar dosyaları 'içermek' veya 'kısıtlamak' ve ayrı bir ortamda çalıştırarak varsayılan reddi destekleyen teknoloji.

  • Ana Bilgisayar İzinsiz Girişi Önleme Sistemi (HIPS) - PC'lerinizi kapsamlı bir şekilde izleme ve kötü amaçlı saldırıların ona girmesini önleme yeteneği. Aramayı gerçekleştirmek için bir 'davranış analizörü seti' kullanır.

  • VirusScope - yerel PC analizi için yararlı olan bu virüs koruma yazılımına özgü başka bir teknoloji . Ayrıca, PC kullanıcılarının kötü niyetli aktörlerin bir sonucu olarak kaydettikleri kötü amaçlı görünen değişiklikleri geri almalarına yardımcı olur.

En İyi Anında Virüs Temizleme Yazılımı -% 100 Ücretsiz

Anında virüs temizleme için Comodo antivirüs , sistemlerinizi düzenli olarak tarayarak ve kötü amaçlı yazılımlar sisteminize girmeden önce (ve bazen de sonra) parçalarındaki kötü amaçlı yazılımları önleyerek PC'lerinizi her türlü kötü amaçlı yazılımdan korur. Comodo Antivirus (anahtarla birlikte tam sürüm) buradan indirilebilir.

Comodo antivirüs yazılımı tarafından sunulan diğer özellikler :

  • Verimli Beyaz Liste: belirli dosyaları güvenilir olarak işaretleme ve onlara varsayılan erişim verme yeteneği.

  • Bulut Tabanlı Davranış Analizi - Valkyrie: sıfır günlük kötü amaçlı yazılımların artmasıyla birlikte, çeşitli en yeni kötü amaçlı yazılımlara ayak uydurabilen bulut tabanlı bir davranış analizi sistemine duyulan ihtiyaç oldukça kritiktir.

  • Ve dahası: mutlak uygulama kontrolü, tek tıklamayla virüs taraması, kişiselleştirilmiş koruma uyarıları, özelleştirilebilir koruma vb.Gibi diğer güvenlik özellikleri, Comodo antivirüs yazılımını güçlü kılar.

Bulut Tabanlı Esnek Varsayılan Reddetme Koruması

Comodo antivirüs yazılımı (Ücretsiz) daha da iyi. Ürünlerimizin sadık müşteri tabanından kazandığı güven, bir başka sağlam virüs temizleme yazılımı oluşturmak için kullanılmıştır . Comodo Antivirus, virüs tehditlerine ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına dayanacak kadar dayanıklı ve bilgisayarın derin yarıklarında saklanan tüm şüpheli dosyaları ve işlemleri taramak için yeterince granülerdir.

Bulut tabanlı ücretsiz virüs tarama teknolojimiz hızlıdır ve en son virüs tanımlarını takip etmek için kendi kendine otomatik olarak güncellenir. PC zırhınız olarak Comodo AV ile, zararlı programlar uzak tutulurken sisteminize erişmek için yalnızca doğrulanmış dosyalara güvenebilirsiniz.

Virüsten Koruma Yazılımı Nasıl Çalışır?

Yeni bir dosya açtığınızda veya indirdiğinizde, bir virüsten koruma programı dosyaları virüslere ve diğer zararlı yürütülebilir dosyalara karşı tarar. Hemen hemen her ücretsiz antivirüs yazılımı birden fazla tarama algılama sürecine sahiptir. En temel tespit sürecine “spesifik tespit” denir. Bir dosyayı çeşitli özellik kümeleri için tarayarak ve bu özellikleri zaten bilinen kötü amaçlı yazılımların bir listesine göre kontrol ederek çalışır. Bu işlem bir virüsten koruma yazılımının önemli bir bileşenidir ve her ücretsiz PC virüsten koruma yazılımı için gereklidir , ancak siber suçluların kaçması da kolaydır. Siber suçluların tek yapması gereken kötü amaçlı yazılım kodunu algılanamaz hale getirmek için biraz değiştirmek.

En iyi ücretsiz antivirüs olan Comodo Antivirus, yalnızca belirli algılamalara dayanmaz. Comodo ayrıca, bilinmeyen kötü amaçlı yazılımların bile kullanıcılarımızın bilgisayarlarından ödün vermemesini sağlamak için sezgisel algılama ve kısıtlama kullanır. Sezgisel algılama, şüpheli kod içerip içermediğini belirlemek için bir dosyayı analiz etme yöntemidir. Şüpheli kod algılanırsa, antivirüs dosyayı siler veya çevrelenmesini önerir. Comodo muhafazasında çalıştırılan dosyalar, işletim sisteminizden ayrı bir sanal alan ortamında tutulur. Sezgisel tarama, virüs kara listesindeki bir imzayla eşleşen kesin bir virüs imzası aramak yerine virüs benzeri davranışları veya nitelikleri tespit etmekle ilgilidir.

Bu güne kadar devam eden yaygın bir yanlış anlama, ücretsiz antivirüs korumasının kötü amaçlı yazılım tehditleriyle başa çıkmak için yeterli olmadığıdır. Bu ücret geçmişte doğru olsa da, günümüzün en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı sizi en gelişmiş kötü amaçlı yazılımlardan bile koruyabilecek özelliklere sahiptir. Bugün piyasadaki en iyi ücretsiz antivirüs olan Comodo Antivirus, çoğu ücretli antivirüsten daha gelişmiş özellikler sunar. Comodo Antivirus, kullanıcılara yalnızca antivirüs içermeyen bir ortama değil, aynı zamanda piyasadaki en iyi ücretli antivirüs ürünlerine de büyük bir avantaj sağlar.

Antivirüs İndir

Comodo'dan En İyi Virüs Koruma Yazılımı

Comodo'nun virüs koruma teknolojisi, denenmiş ve test edilmiş yöntemlerle virüs tehditleriyle mücadele konusundaki önemini kanıtlamıştır. Enfeksiyon Savunması + tüm kritik kontrol noktalarında şüpheli programların erişimini engeller, Auto-Sandbox Teknikleri ise potansiyel zararlı programları kısıtlı bir ortamda iş akışınızı etkilemeden izole eder.

Comodo antivirus 2020 ayrıca, diğer güvenlik yazılımlarının aksine, Comodo'nun kapsamlı beyaz listesinde değilse bir programa erişimi reddeden Varsayılan Reddetme Korumasına sahiptir. Bulut bilincine sahip güvenlik özellikleri sistem üzerinde hafiftir ve sürekli virüs taraması ve davranış analizi raporu sağlar.

Virüs Koruması Comodo Defense + Teknolojisiyle Nasıl Çalışır?

Comodo'nun Defense + teknolojisi markası, Host Intrusion Protection System (HIPS) ile birlikte geleneksel program kara listesinin ötesine geçer. Şüpheli bir dosya türü ilk kara listeden kaçabilse bile, Comodo'nun Defense + teknolojisi bilinmeyen ve potansiyel olarak tehlikeli dosyaları Sandbox ortamında çalışacak şekilde yalıtır. Sandbox Teknolojisi, kullanıcının karantinaya alınmış bir bölgedeki tehditleri tedavi ederken kesintisiz çalışmaya devam etmesine yardımcı olur.

Comodo içermeyen virüs koruma yazılımına gömülü olan bu öngörücü işlevsellik , çoğu yalnızca bilinen tehditleri tanımlayan diğer güvenlik yazılımlarına göre rekabet avantajı sağlar.