Історія

Ранні роки: 1971–1975


Історію Kiss веде від Wicked Lester, Нью-Йоркського рок-н-рол та глем-рок-гурту, створеного Джином Сімонсом та Полом Стенлі. Вони записали один альбом на лейблі Epic Records і зіграли декілька десятків концертів. Сімонс і Стенлі, відчуваючи, що хочуть грати іншу музику, покинули Wicked Lester у 1972 і розпочали формування нового гурту.

У кінці 1972, Сімонс і Стенлі побачили у музичному журналі оголошення розміщене Пітером Кріссом, який вже тоді був досвідченим ударником з Нью-Йорка, який раніше виступав з гуртами Lips і Chelsea. Після прослуховування Крісса, було вирішено, що він має грати у новому гурті. Тріо сфокусувалося на більш жорсткому рок-звучанню, ніж те, яке грало Wicked Lester раніше. Уже тоді музиканти експериментували з гримом та різноманітними образами. В листопаді 1972 тріо зіграли для директора Epic Records Дона Еліса з надією укласти контракт на запис альбому. Проте Елісу не сподобалася музика і імідж гурту, тому команда отримала відмову.

В січні 1973 до гурту приєднався лід-гітарист Ейс Фрейлі. Він вразив інших учасників з першого прослуховування, хоч і одягнув черевики різних кольорів, один червоний, а інший оранжевий. Через декілька тижнів після приєднання Фрейлі гурт змінив назву на Kiss.

Стенлі запропонував таку назву коли їхав в таксі разом з Сімонсом та Кріссом. Криісс говорив, що грав раніше у гурті Lips, а Стенлі сказав: «Як щодо Kiss?». Фрейлі придумав тепер вже іконічне лого, у якому літери «SS» були стилізовані під блискавки, вперше він намалював таку назву поверх старої назви «Wicked Lester» на афіші майбутнього виступу у клубі (на деяких банерах «Wicked Lester» була блискавка в слові Lester.). Пізніше Стенлі намалював логотип вже акуратніше, але блискавки вийшли нерівні, тому що Пол робив це «на око». Була пропозиція створити емблему з рівними знаками, але усе залишили як було.

Літери-блискавки виявилися дуже схожими на знак нацистського CC, даний символ заборонений кримінальним законодавством Німеччини. З 1979 року більшість альбомів гурту виходять з альтернативним лого, у якому блискавки замінені на дзеркально відображені літери Z (тобто KIZZ). Така емблема також використовується у Австрії, Швейцарії, Польщі, Литві, Угорщині та Ізраїлі.

Назва гурту стала причиною багатьох догадок та контроверсійних теорій. Найпопулярніші з цих чуток обвинувачують гурт у тому, що повна назва це «Knights in Satan's Service» (Лицарі на службі в Сатани), «Kinder SS», «Kids in Satan's Service». Джин Сіммонс у своїх інтерв'ю послідовно відкинув усі заяви щодо назви гурту і сказав, що єдине правильне розуміння назви — поцілунок.[20]

Перший виступ Kiss відбувся 30 січня 1973 року на майданчику Popcorn Club у Квінсі. Перші три концерти 30 січня -1 лютого проходили ще без повноцінного макіяжу; унікальний дизайнерський грим з'явився на концертах 9-10 березня у Амітвіллі, штат Нью-Йорк. На початку 1973 року гурт записав перше демо з 5 пісень з продюсером Едді Крамером. У жовтні Білл Ойкон, колишній тб-продюсер запропонував їм свої послуги менеджера. 1 листопада 1973 року гурт підписав контракт з лейблом Emerald City Records (який пізніше було перейменовано Casablanca Records).

18 лютого вийшов перший альбом, який називався так само як гурт «Kiss», і над яким гурт працював з кінця 1973 року. Того ж дня вони вперше записались для телебачення у програмі «Dick Clark's In Concert» на каналі ABC.

У серпні 1974 року гурт почав запис другого альбому «Hotter than Hell», який видали 22 жовтня 1974 року. Єдиний сингл «Let Me Go, Rock ’n’ Roll» не мав успіху, альбом зупинився на позиції № 100 та швидко втрачав позиції. Kiss позапланово почав запис наступного альбому. «Dressed to Kill», що вийшов 19 березня 1975 року, мав більший успіх, ніж «Hotter Than Hell». У ньому була одна з найпопулярніших у майбутньому пісень гурту «Rock and Roll All Nite».[21]

І хоча альбоми не ставали дуже популярними, гурт ставав відомим також завдяки видовищним виступам. На концертах музиканти показували різні витівки: Джина Сіммонс випльовував з рота кров, злітав за допомогою тросів та дихав вогнем, з гітари Фрейли виринав феєрверк, ударні піднімалися на висоту, Стенлі розбивав гітару ударом о підлогу, було багато концертної піротехніки.[22]